Polecany wideo wpis

Artykuły:

dodano 20.05.2015 przez:

Michał Florys
Category Icon

Bimodalna informatyka, czyli informatyka dwóch prędkościTransformacje XXI

Analizując rynkowe trendy, można zauważyć, że wcale nie muszą one dotyczyć każdej organizacji i każdego jej obszaru. Stąd teza o bimodalnej informatyce – informatyce dwóch prędkości. Informatyka pierwszej prędkości (Mode 1) to organizacja tradycyjna, koncentrująca się na stabilności działania. Informatyka drugiej prędkości (Mode 2) to organizacja eksplorująca, zwinnie reagująca na potrzeby rynkowe. Pierwszą porównuje się do maratończyka, drugą do sprintera. Każdy z tych sportowców uczestniczy de facto w innej konkurencji, które wymagają odmiennych umiejętności.

IT_a_biznes czytaj więcej…

dodano 10.04.2015 przez:

Piotr Waszczuk
Category Icon

Gartner: Światowe wydatki na IT spadają. Winny silny dolarNewsy

W 2015 roku globalne wydatki na rozwiązania IT mają wynieść 3,66 bln dolarów. Oznacza to spadek o 1,3% względem minionego roku. Co ważne, według styczniowych szacunków skala wydatków miała przekroczyć 3,8 bln dolarów. Nowa prognoza uwzględnia obecny, wysoki kurs dolara względem innych walut. czytaj więcej…

dodano 26.03.2015 przez:

Borys Stokalski
Category Icon

Cyfrowe szanse – Czyli co lider biznesu powinien wiedzieć o technologiiTrendy

Pojęcie „Cyfrowy biznes” kojarzy się na ogół z markami, które powstały i rozwinęły się w świecie internetu. Firmy takie jak Google, Amazon, Allegro czy CD Projekt, których oferta i modele biznesowe od zawsze wykorzystywały innowacyjny potencjał technologii cyfrowych, intrygują menedżerów i przedsiębiorców. Imponują przykłady liderów łączących inicjatywę biznesową  z kompetencjami pozwalającymi uczynić z informacji i technologii dźwignię dla realizacji strategii i kluczowy zasób firmy. Zarazem jednak owe flagowe okręty cyfrowego biznesu przez wielu postrzegane są jako firmy o korporacyjnym DNA na tyle specyficznym, że trudno poważnie myśleć o traktowaniu ich jako wzorce do naśladowania przez firmy z „głównego nurtu”. czytaj więcej…

dodano 17.03.2015 przez:

Adam Jadczak
Category Icon

Raport: firmy obserwują wzrost zewnętrznego zagrożenia ITBezpieczeństwo

Ponad 80% dyrektorów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo IT zaobserwowało wzrost poziomu zagrożenia zewnętrznego w ostatnich trzech latach, a 60% deklaruje, że ataki są bardziej wyrafinowane niż systemy obrony – wynika z badania CISO Assessment, przeprowadzonego przez IBM Center for Applied Insights.

czytaj więcej…

dodano 19.01.2015 przez:

Robert Jesionek
Category IconCategory Icon

Rok 2015 – z każdej strony strach…Bezpieczeństwo

Cyberoam przedstawia prognozę zagrożeń na 2015 rok. W oparciu o najnowsze trendy w IT, które dotyczą każdego z nas, zarówno w przestrzeni prywatnej, jak i zawodowej, wybrano 8 przykładów, na które warto zwrócić uwagę w tym roku. Prognoza została przygotowana przez specjalistów ds. wykrywania zagrożeń z laboratorium Cyberoam (CTRL).

czytaj więcej…

  • Sonda

    Jaka jest najważniejsza zaleta przewarzania w chmurze obliczeniowej?
    Pokaż wyniki sondy